Podobnego uprzednim, cyklicznego Marszu Niepodległości nie będzie. Marsz Niepodległości w mojej opinii nie przejdzie ulicami 11 listopada Warszawy w takiej formie i taką trasą jak w poprzednich latach.

Setna rocznica i możliwa do osiągnięcia skala wielkości tego marszu – bez udziału “rządzących i opozycji” – stanie temu na przeszkodzie.

Głównym, lecz nie jedynym powodem, jest zakończenie niepowodzeniem, usilnych starań Prezydenta Andrzeja Dudy – reprezentanta. Mam tu oczywiście na myśli, zakończone niepowodzeniem, próby zaproszenia na ten jubileuszowy marsz, wszystkich dotychczasowych Prezydentów III RP. Republiki, nazwanej, jakże słusznie zresztą przez red. Witolda Gadowskiego – Republiką Okrągłego Stołu.

W tym miejscu należy objąć, pojąc i ostatecznie zrozumieć, dlaczego, Republika Okrągłego Stołu w postaci i osobach – strategicznie rozmieszczonych w wszystkich partiach politycznych “Strażników Umów Okrągłego Stołu” – do przejścia ulicami Warszawy rekordowych rzesz Polaków w tym roku, najprawdopodobniej i najzwyczajniej, po prostu nie dopuści.

Każdorazowo, kiedy tylko myślę i piszę o Polsce po 1989 roku, nazwa Republika Okrągłego Stołu – jawi się w mojej jaźni, jako znacznie właściwsza nazwa dla pokomunistycznego, tworu, mafijnego w naturze i działaniach i nie do końca polskiego – obecnego “Państwa Polskiego”. Tu zaś, w tym miejscu, nieomal natychmiast, przypominają o sobie kolejne akty politycznej farsy. Akty “odgrywane’ (celowo użyłem tego dziwnego słowa) na polskiej scenie politycznej przez trupę marnych polityków, lecz świetnych aktorów. Aktów, powiązanych 30 letnim scenariuszem z tragikomedią – odgrywaną przez najęta przez ponadnarodowe siły wpływu (te pragnące jeszcze większej kontroli, zysków -i nowego porządku dla świata…) trupę, odgrywającą “polskich polityków”. Trupę, upajającą się przydzielonymi im rolami w Polsce, a nawet i dosłownie pijaną – w trakcie odgrywania ról, wraz z aktorami pierwszoplanowymi na scenie głównej w Brukseli.

Jeśli zechcecie Państwo dokonać uniku przed rzeczywistością, żądając ode mnie twardych dowodów na poprawność mojego twierdzenia o tym: że kolejne akty polskiej tragikomedii pod tytułem “Republika Okrągłego Stołu” są powiązane 30 letnim scenariuszem, to w zamian tego, czyż nie łatwiej ściągnąć różowe okulary i dobrze rozejrzeć się wokoło?

Po ściągnięciu różowych okularów, być może, łatwiej cześć dostrzeże, dlaczego i jak szybko Pan Prezydent Andrzej Duda ostatnio reagował.

Kiedy to, po odmowie wspólnego wzięcia udziału w marszu “poprzedników” – zapewne w wyniku dodatkowych przemyśleń (alternatywnie zaś, w wyniku pociągnięcia za sznurki) znalazł inne wyjście. Przyznacie Państwo, że wyjście absolutnie konieczne. Skoro i jeśli p. Prezydent, pragnął zachować i wyjść z tej politycznej wpadki chociażby z połową twarzy. Dlatego właśnie, mniejsza z tym, czy dzięki własnej inteligencji, czy też za sprawą dorady osób trzecich, nie mogąc się z poprzednikami bliżej “kolegować”, postanowił się z byłymi Prezydentami Republiki Okrągłego Stołu w zamian – solidaryzować.

Cześć czytelników zapewne już zauważyło, że posługuję się i używam w tej publikacji, całych akapitów pozapożyczanych z mojej ostatniej notki. Tak właśnie jest, a czynię tak z namysłem i celowo, bowiem te tematy i rzeczy łączą się sobą niezmiernie.

C.D.N

Dopisek Autora:  Zapowiedziane na portach Salon24.pl oraz NEon24.pl rozszerzenie i dalsze rozwinięcie tematu wkrótce.

Advertisements

One thought on “Marszu Niepodległości w Warszawie tym roku się nie będzie.

 1. komentarz do dzisiejszej notki na szerszen24.pl
  Przez te pare dni jeszcze wiele przed nami.
  sprzeciw zydowki nie konczy sprawy.
  Moze okazac sie, ze powtorzony zostanie “gambit LUBELSKI”
  pozdro

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s